RadioSAR - Studencka Agencja Radiowa Strona Główna RadioSAR - Studencka Agencja Radiowa
www.RadioSAR.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Płyty z rekomendacją ;)
Autor Wiadomość
wish 
ciężki przypadek


Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 443
Skąd: Jotunheim
Wysłany: Sob Lip 10, 2004 11:07 am   Płyty z rekomendacją ;)

Tak, temat banalny i oklepany. Tak, ściągnąłem nazwę z pewnej gazety :twisted: Ale myślę że będzie fajnie jak powymieniamy się trochę wrażeniami na temat zasłyszanych ostatnio krążków 8) Ponieważ temat zakładam w przerwie w trakcie remontu, więc nie mam specjalnie czasu żeby się skupić i przypomnieć wszystko czego ostatnio słuchałem i co mógłbym zarekomendować :wink: , więc rzucę na razie tylko jedno hasło:
AYREON - The Human Equation

Kto słuchał ostatniej Ciężkiej, miał już okazję poznać jeden utwór z tej dwupłytówki Holendrów :) Kawał solidnej muzycznej roboty, doborowy skład (gościnnie wokaliści i muzycy m.in. Opeth, Drem Theater, Saviour Machine i kilkoro innych), sporo progresywnych klimatów...jednym słowem- POLECAM :D

Pomyślałem sobie właśnie jeszcze o nowej płycie Nightwish...ale zostawię ją do opisania komuś innemu :wink:
_________________
"Z SARem tak jak z petami, showbiznesem i polityką...nie można tego rzucić jak się już spróbowało" [elwis]
 
 
Sway 


Dołączyła: 10 Maj 2004
Posty: 364
Skąd: New Forest
Wysłany: Sob Lip 10, 2004 12:52 pm   

ja chcę napisać na temat płyt, które znam od dawna więc nie są zasłyszane ostatnio, ale słucham ich wciąż, na nowo, z taką samą miłością. Cały czas pozostaję pod ich dużym wrażeniem. Mam na myśli dwie ostatnie płyty Evanescence. Jest to kapela znana szerszemu gronu słuchaczy. Nawet szerokiemu. Ich kawałki My immortal czy Bring Me to Life zdobywały pierwsze miejsca chyba wszystkich mozliwych list przebojow. Ale Evanescence to nie tylko komercja i egzaltowane teledyski (jak twierdzą niektorzy:p ) Na płytach mozna znaleźć utwory, ktorych nie ladowano odbiorcom 24h/dobę - utwory klimatyczne, mroczne, delikatne, cieple,wzruszające i szarpiące nerwy do granic wytrzymalosci.
Moje ulubione to : Tourniquet, My Last Breath , Whisper, Where Will You Go, Away From Me.
Evanescence - płyta Fallen wydana w 2003 r (niestety bardziej rockowa niz gotycka)
Evanescence - płyta Origin wydana w 2000 r (spora domieszka gotyku)
Polecam :)
 
 
ania12scie 
Klaus Barbie


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2004
Posty: 791
Skąd: gda.
Wysłany: Sob Lip 10, 2004 5:01 pm   

ych, moj budzet ostatnio nie ma sie za dobrze a na dysku nie mam miejsca na mp3, wiec za duzo nowych rzeczy nie slyszalem juz czas jakis... :roll:
a z od dawna mi znanych albumow chcialbym polecic 'follow the reaper' kapeli children of bodom :twisted: nie ma co sie rozpisywac - plyta od samego poczatku uderza swa moca, szybkoscia i melodyjnoscia, zwlaszcza w solowkach zajmujacych 1/3 piosenki (patrz kissing the shadows). znac ta pozycje IMO nalezy... :]

PS. a slyszal ktos jakas piosenke z nowego projektu liv z ToT - leave's eyes?? ja slyszalem w radiu 'norwegian lovesong' - takie jakies lekkie i wesole... =/ ;)
_________________
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.

 
 
 
wish 
ciężki przypadek


Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 443
Skąd: Jotunheim
Wysłany: Sob Lip 10, 2004 10:38 pm   

That's the spirit :!: :wink: No to czas na moje 3 grosze 8)

Z Evanescence właśnie jest ten problem, że niewielu ludzi kojarzy cokolwiek innego oprócz "Bring Me to Life" i "My Immortal", ew. całego Fallen...nawet w jakiejś gazecie widziałem reklamę Fallen jako "debut album" :?
A i tak najwięcej uroku (mimo iż jest najsłabsza muzycznie) ma dla mnie EPka "Evanescence", którą zespół wydał sam na CD-R w ilości 100 kopii i sprzedał wszystkie w czasie jednego koncertu w 1998 roku :D Lubię takie "undergroundowe" perełki 8) A tak w ogóle to panna Lee miała wtedy chyba z 15 lat...

CoB ostatnio doceniła nawet moja kumpela, która normalnie nie słucha takich klimatów :D Zaraziła się po posłuchaniu archiwalnych Ciężkich :D

Leave's Eyes bym chętnie posłuchał. Jak ktoś ma niech da cynk na priv :) Co prawda solowa Liv ( :arrow: Deus Ex Machina) nie podchodzi mi aż tak jak stary ToT, ale jako wielki fan wokalistek o pięknych głosach nie mogę odmówić tej przyjemności moim uszom :wink:

Żeby nie przedłużać, to kolejne płyty polecę następnym razem :twisted:
_________________
"Z SARem tak jak z petami, showbiznesem i polityką...nie można tego rzucić jak się już spróbowało" [elwis]
 
 
ania12scie 
Klaus Barbie


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2004
Posty: 791
Skąd: gda.
Wysłany: Nie Lip 11, 2004 1:26 am   

wish napisał/a:

Lubię takie "undergroundowe" perełki 8)


undergroundowe perelki rox, tyle ze sa niedostepne strasznie... :/ ja tak mam z dwoma pierwszymi albumami kazika solo, ktorych juz nie ma od dawna w sklepach, bo jakis facet, ktory bral udzial w ich produkcji, nie chce, zeby byly dalej wydawane :evil: :cry: na allegro niby co jakis czas kraza uzywane, ale takich nie chce, poczekam, az ten gosciu umrze i moze wtedy bede mial mozliwosc kupna tych kilku kaset prosto ze sklepu, pachnacych swiezoscia i z niepogietymi okladkami :)

wish napisał/a:

CoB ostatnio doceniła nawet moja kumpela, która normalnie nie słucha takich klimatów :D Zaraziła się po posłuchaniu archiwalnych Ciężkich :D


och och, wish, sprowadziles czlowieka na wlasciwa droge, Bog Ci w dzieciach wynagrodzi... :twisted: ;)

wish napisał/a:

Leave's Eyes bym chętnie posłuchał. Jak ktoś ma niech da cynk na priv :) Co prawda solowa Liv ( :arrow: Deus Ex Machina) nie podchodzi mi aż tak jak stary ToT, ale jako wielki fan wokalistek o pięknych głosach nie mogę odmówić tej przyjemności moim uszom :wink:


ja to czasem slysze w tym radiu, do ktorego sznurki podawalem swego czasu na Sway-blogu :) zrippowac mi sie jeszcze nie udalo, jesli mi sie uda, to bedzie pewnie z ucietym poczatkiem... a na kazaa czy innym e-osiolku nie ma?? ;)
_________________
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.

 
 
 
Jaca

Dołączył: 04 Paź 2003
Posty: 220
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 12:48 am   

Mało mam czasu i spokoju ostatnio na poznawanie nowej muzyki.

A z tego co do mnie ostatnio trafiło to np dwie niemroczne i nieciężkie płyty: Ash - Meltdown i Ania Dąbrowska - Samotność po zmierzchu.

Pozdro dla ciężkich i mrocznych :D :D :D
 
 
wish 
ciężki przypadek


Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 443
Skąd: Jotunheim
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 9:23 am   

PiT napisał/a:
Bog Ci w dzieciach wynagrodzi... :twisted: :wink:

Mhm. W małych mrocznych wishątkach :twisted: :lol:
Jaca napisał/a:
A z tego co do mnie ostatnio trafiło to np dwie niemroczne i nieciężkie płyty: Ash - Meltdown i Ania Dąbrowska - Samotność po zmierzchu.

I o to chodzi o to chodzi :) Temat nie jest tylko o ciężkich i mrocznych :) Tak w ogóle to będę od Ciebie potrzebował paru więcej rekomendacji czegoś niemrocznego i nieciężkiego, bo czas się zabrać za playlistę :D

Wracając do płyt - jeżeli komuś spodoba się Ayreon, to zachęcam do zapoznania się z jednym z projektów ubocznych lidera tej kapeli, czyli zespołem Ambeon. W sumie ciężko zaklasyfikować ich muzykę, wskazówką może być pochodzenie nazwy: Ambient+Ayreon. Wokalistka urzeka głosem (nagrywając Fate of a Dreamer miała tylko 15 lat :!: :shock: ) i prezencją na niektórych fotkach (teraz ma 18 :twisted: :wink: ) Jednym słowem - polecam 8)
_________________
"Z SARem tak jak z petami, showbiznesem i polityką...nie można tego rzucić jak się już spróbowało" [elwis]
 
 
Gość

Wysłany: Sro Sie 11, 2004 9:42 pm   

dawno nikt nic tutaj nie napisal.... wiec ja napisze :)

wish napisał/a:

A i tak najwięcej uroku (mimo iż jest najsłabsza muzycznie) ma dla mnie EPka "Evanescence", którą zespół wydał sam na CD-R w ilości 100 kopii i sprzedał wszystkie w czasie jednego koncertu w 1998 roku :D Lubię takie "undergroundowe" perełki 8)


O zaiste takie rzeczy sa niesamowite... ja mam gdzies na kasecie francuski projekt ktory zwal sie UNREALISED i byl wydany tez w 100 kopiach... teraz juz nie do zdobycia.... ale muzyka idealna na deszczowo burzowa pogode przy swiecach....

wish napisał/a:

Wracając do płyt - jeżeli komuś spodoba się Ayreon, to zachęcam do zapoznania się z jednym z projektów ubocznych lidera tej kapeli, czyli zespołem Ambeon.


Jak pierwszy raz kiedys dawno uslyszalem Ambeon to wywalilo mnie w okolice pasa Oorta... dla mnie jest rewelacja

:wink:
 
 
draoi


Dołączył: 26 Lip 2004
Posty: 15
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sro Sie 11, 2004 9:44 pm   

kurde...... to wyżej ja pisalem tylko jakims dziwnym trafem umknelo mi logowanie :oops:
_________________
but now the sun shines cold
and all the sky is grey
the stars are dimmed by clouds and tears
and all i wish is gone away
 
 
 
ania12scie 
Klaus Barbie


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2004
Posty: 791
Skąd: gda.
Wysłany: Czw Sie 12, 2004 1:12 am   

draoi napisał/a:

wish napisał/a:

A i tak najwięcej uroku (mimo iż jest najsłabsza muzycznie) ma dla mnie EPka "Evanescence", którą zespół wydał sam na CD-R w ilości 100 kopii i sprzedał wszystkie w czasie jednego koncertu w 1998 roku :D Lubię takie "undergroundowe" perełki 8)


O zaiste takie rzeczy sa niesamowite... ja mam gdzies na kasecie francuski projekt ktory zwal sie UNREALISED i byl wydany tez w 100 kopiach... teraz juz nie do zdobycia.... ale muzyka idealna na deszczowo burzowa pogode przy swiecach....


a mi sie wlasnie przypomnial moj kolega i jego "chinski lament pogrzebowy" zaimprowizowany kiedys na lekcji religii w ostatniej lawce... :lol: jest to kawalek tak undergroundowy, ze nie zostal nigdzie nagrany i nawet jego autor nie jest w stanie go odtworzyc po raz drugi ;P
_________________
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.

 
 
 
wish 
ciężki przypadek


Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 443
Skąd: Jotunheim
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 1:51 pm   

A skoro o undergroundowych rzeczach mowa:
http://mp3.wp.pl/p/strefa...twor,38008.html

:D
_________________
"Z SARem tak jak z petami, showbiznesem i polityką...nie można tego rzucić jak się już spróbowało" [elwis]
 
 
ania12scie 
Klaus Barbie


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2004
Posty: 791
Skąd: gda.
Wysłany: Pią Sie 13, 2004 2:32 pm   

:lol: fajna perkusja miejscami :D tekst wymiata :lol: ja ostatnio widzialem jakies piosenki zespolu Podgniły Morświn, ale poza nazwa nie mieli nic ciekawego do zaprezentowania :( - znikoma ilosc tekstu w piosenkach, nadrabiana odglosami bakow i bekania w tle...
_________________
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.

 
 
 
Sway 


Dołączyła: 10 Maj 2004
Posty: 364
Skąd: New Forest
Wysłany: Pią Sie 20, 2004 12:50 am   

przymierzam sie do zrecenzowania Once Nightwisha. Przymierzam się ... :roll: :wink:
 
 
ania12scie 
Klaus Barbie


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2004
Posty: 791
Skąd: gda.
Wysłany: Pią Sie 20, 2004 1:03 am   

chcesz troche mojego wsparcia psychicznego?? ;) bedziesz miala prawie za free promocyjnie jako siostra :P
_________________
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.

 
 
 
ania12scie 
Klaus Barbie


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2004
Posty: 791
Skąd: gda.
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 2:02 am   

przesluchuje wlasnie po raz kolejny death - individual thought patterns... musze przyznac, ze nie docenialem wczesniej tego zespolu i ich muzyka wydawala mi sie troche za ciezka :roll: w tej chwili plyta wgniata mnie w fotel... przeciazenie wynosi jakies 15 g ;) niesamowita zmiana temp, melodyjnosc i technika, dla ktorej okreslenie 'swietna' to eufemizm :D i jeszcze ta spojnosc... 40-minutowy orgazm ;)
_________________
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

© www.RadioSAR.pl 2002 - 2006
Mail to radio: sar@radiosar.pl or webmaster: KorKi
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 20