RadioSAR - Studencka Agencja Radiowa Strona Główna RadioSAR - Studencka Agencja Radiowa
www.RadioSAR.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
co leci u Ciebie
Autor Wiadomość
pepo
Ciufakers


Dołączył: 04 Kwi 2003
Posty: 236
Skąd: iną:D
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 10:41 pm   co leci u Ciebie

bez tego tematu nie obejdzie sie zadne forum muzyczne:)
czyli
co dzisaj ciebie pozytywnie zszokowało muzycznie
 
 
pepo
Ciufakers


Dołączył: 04 Kwi 2003
Posty: 236
Skąd: iną:D
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 10:53 pm   

a mnie dzisaj porwalo
Jane`s Addiction
nie wiem jak ich zaszufladkowac, to jest grupa ktora tworzyła w latach 85-96, po 2000 roku reaktywowali sie, a mysle muzycznie wyprzedzili swoj czas
no i kolesie potrafia zagrac, zarąbiste gitarowe granie
a kawałek
Jane's_Addiction - Idiots Rule ->potrafi dac pozytywnego kopa, teksciarsko i muzycznie, mistrzostwooo
"oo ooo ooouuuuoooooo idiotss rulee " :)
podobnie
Jane's_Addiction - Benn Caught Stealing swietne kawałki

ps. kapela napewno dla tych co lubia red hot chili peppers
 
 
eMGieBe


Dołączył: 04 Kwi 2003
Posty: 155
Skąd: Gdansk <-> Elblag
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 11:09 pm   juz wspominalem...

ale dodam tutaj:
za mna od paru tygodni chodzi:

"Inspirations" - SiStars

Chodza tez:

"don't look back" - Telepopmusic (feat Angela McCluskey)
oraz:
"nine million bicycles" - Katie Melua

i pare innych... ;)

Pozdrawiam!
eMGieBe
 
 
wish 
ciężki przypadek


Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 443
Skąd: Jotunheim
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 11:48 pm   

Kurde...Pepo, Ty mnie pozytywnie zszkowowałeś muzycznie tym Jane's Addiction :shock: :wink:

A z płyt ostatnio Riverside - Second Life Syndrome i - uwaga - Strachy na Lachy - Piła Tango :D
_________________
"Z SARem tak jak z petami, showbiznesem i polityką...nie można tego rzucić jak się już spróbowało" [elwis]
 
 
eMGieBe


Dołączył: 04 Kwi 2003
Posty: 155
Skąd: Gdansk <-> Elblag
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 12:11 am   o...

Wish... Powoli zaczynam rozumiec, dlaczego z kazdym dniem szanuje Cie coraz bardziej... ;)

Riverside jest ostatnio dla mnie objawieniem! Nie wiedzialem, ze w Polsce moze powstawac taki rock progresywny! Gdy Kaczor to zagral w Trojce, pomyslalem, ze to starzy Floydzi ktorych nie slyszalem, a moze jakis stary Genesis albo cos jeszcze z tamtego worka... A tu - niespodzianka - nowy POLSKI zespol. Do tego angielszczyzna wokalisty jest wystarczajaca, by dobrze prezentowac sie za granica (nie slychac nalecialosci jak u Myslovitz np... choc to ponoc modne jest za granica)

A najbardziej pozytywnie bylem zaskoczony, gdy na "www.amazon.com" przeczytalem opinie amerykanskich krytykow i uzytkownikow, ktorzy dawali im 5/5 gwiazdek, i nazwali ich juz po pierwszej plycie "nadzieja swiatowego prog-rocka"... A po drugiej byli zachwyceni, ze zespol po tak znakomitym albumie jakim byl "Out of Myself" potrafil nagrac cos jeszcze lepszego...

I tego nie pisza nasi... a zagraniczni! :)

Riverside obiecuje jeszcze trzecia plyte, zamykajaca ta trylogie... Ja wierze, ze znow im sie uda... Miejmy w koncu inny towar eksportow niz tylko "Basie"... :) Ja wiem - mamy Stanko, Mozdzera... Mielismy Niemena... Ale czemu na przykalad kraje skandynawskie moga miec teraz Sigur Ros, Biork czy kiedys ABBA'e... A my? Kiedys takim zespolem ktory mogl cos zrobic bym moim zdaniem SBB... Teraz trzymam kciuki za Riverside! :)

Pozdrawiam!
eMGieBe
 
 
korki 
Site Admin


Wiek: 38
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 186
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 2:31 am   

zespol Enej :P [melancholia, Scirocco]
_________________
.:: KorKi ::.
"To protect and to serve"
http://www.goldenline.pl/orest-hrycyna

 
 
 
ania12scie 
Klaus Barbie


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2004
Posty: 791
Skąd: gda.
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 3:09 am   Re: o...

RezySAR napisał/a:
Riverside obiecuje jeszcze trzecia plyte, zamykajaca ta trylogie... Ja wierze, ze znow im sie uda... Miejmy w koncu inny towar eksportow niz tylko "Basie"... :) Ja wiem - mamy Stanko, Mozdzera... Mielismy Niemena... Ale czemu na przykalad kraje skandynawskie moga miec teraz Sigur Ros, Biork czy kiedys ABBA'e... A my? Kiedys takim zespolem ktory mogl cos zrobic bym moim zdaniem SBB... Teraz trzymam kciuki za Riverside! :)

Behemoth i Vader sa na zachodzie czy w japonii znane tak samo jak Nile i Six Feet Under :lol: ale to jednak muzyka, ktora nie ma szans stac sie tak chetnie sluchana jak Bjork ;-)
osobiscie Riverside jestem zaskoczony tak samo pozytywnie jak Wy. utwory z singla (I Turned You Down oraz Conceiving You), ktore sciagnalem, zeby wrzucic jako propozycje do listy, spodobaly mi sie tak bardzo, ze wglebilem sie w caly najnowszy album, a potem w dyskografie.

wsluchuje sie ostatnio tez w Indukti.
granie troszke inne, mimo miejscowej obecnosci skrzypiec ostrzejsze niz Riverside (chociaz wokalista ten sam), ale tez oryginalne i przyjemne.

Telepopmusik - Don't Look Back
przez jakies dwa tygodnie cierpialem meki, bo slyszalem to co roz w radio, ale nie wiedzialem, kto to gra :D ostatnia trojkowa lista przebojow przyniosla ukojenie - Niedzwiedz ladnie zapowiedzial ;-)

Pati Yang - Jaszczurka
slucham tego chetniej niz ostatniego albumu, wydaje mi sie bardziej wyrazisty, bardziej mi pasuje, jesli chodzi o klimat.

The Subways - Young For Eternity
uslyszalem jakis czas temu kawalek Rock & Roll Queen w trojce, tym razem szybko udalo mi sie znalezc to po tekscie [dziekuje Ci google :D ]. czlonkowie grupy sa chyba nawet troszke mlodsi ode mnie; nie graja moze skomplikowanej muzyki z duza iloscia solowek godnych wielkich wirtuozow gitary, a ich teksty nie sa zbyt poetyckie, ale cos mnie do nich przyciaga. wpadaja w ucho, slucha sie tego baaardzo przyjemnie, lekko wchodzi ;-)

z rzezni wreszcie trafilo do mnie Gorefest - La Muerte. chce ktos próbkie? ;] Wish? :D

a od strony tez dosyc ekstremalnej, ale elektronicznej, split Industriepalast & Xotox - Zu Hart Fuers Sauerland (taki tam powernoise ;-) ) oraz Derango - Tumult (psytrance z lasu :P )... i sakladanka Apsara (goa, moj typ na plyte roku w tej kategorii muzycznej)

i na koniec [wiem, duzo tego, nie tylko z dzisiaj, ale i z poprzedniego tygodnia, skumulowalo sie ;-) ]:
Tool - Third Eye puszczam sobie prawie codziennie do spania, co wlasnie zamierzam zrobic ;]

dobranoc,
pit

PS. http://www.last.fm/user/ania12 - zna ktos? w sumie taki nieprzydatny lans, ale moze sie spodobac jesli ktos lubi statystyki ;]
_________________
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.

 
 
 
wish 
ciężki przypadek


Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 443
Skąd: Jotunheim
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 8:31 am   Re: o...

Dzięki eMGieBe za miłe słowa 8)

PiTeReG napisał/a:
Indukti.
granie troszke inne, mimo miejscowej obecnosci skrzypiec ostrzejsze niz Riverside (chociaz wokalista ten sam), ale tez oryginalne i przyjemne.

Może dlatego że Ewa gra na skrzypcach przez gitarowy efekt :) A utwory z wokalistą Riverside to skutek chwilowych poszukiwań, większość kawałków Indukti jest czysto instrumentalna...zresztą, po tym jak w Węgorzewie opowiedzieli mi jaki musiałby być ich "wymarzony" wokalista, nie sądzę, żeby takiego prędko znaleźli :lol:
Btw, na stronie Indukti mamy swoją malutką reklamę - kliknijcie w link "zdjęcia z koncertów" 8)

Za mną ostatnio dosyć często chodzi jeszcze pierwsza płyta Black Sabbath - tego chyba nikomu opisywać nie trzeba :wink:
_________________
"Z SARem tak jak z petami, showbiznesem i polityką...nie można tego rzucić jak się już spróbowało" [elwis]
 
 
MIXAM

Dołączył: 04 Kwi 2003
Posty: 45
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 12:06 pm   

Starzy Singers - Rock-a-bubu
Let The Boy Decide - Counting The Red Stars


dwie płytki z Polski - jedna starsza, druga nowiutka od debiutującego zespołu. Świetny debiut.
 
 
MrJack 
Addicted to House


Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 49
Skąd: Golub-Dobrzyń,Toruń
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 12:39 pm   House

House Classics rewelacja i Tokyo Project to całe kolekcje rewelacja stary house w najlepszym wydaniu :D
 
 
 
Sway 


Dołączyła: 10 Maj 2004
Posty: 364
Skąd: New Forest
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 1:10 pm   

dzisiaj, a wlasciwie teraz, pozytywnie zszokował mnie Robbie z kawalkiem 'Trippin' w radiu SAR :)
pozdrawiam.
 
 
elwis


Dołączył: 02 Kwi 2003
Posty: 49
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 5:46 pm   

dzis miles davis... polecam... pierwszorzedny relaks... od razu mniej pic i palic sie cche... czlowiek jakis takie bardziej opanowany... ;]

pzdr
 
 
 
pepo
Ciufakers


Dołączył: 04 Kwi 2003
Posty: 236
Skąd: iną:D
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 7:27 pm   

a mnie dzisiaj wzieło na odswierzenie sobie muzyki house
tak ostanio szukałem czy cos w tym wymiarze dobrego sie jeszcze dzieje
no i plytka
derrick carter & mark farina - live at om
moze rokowac, ze trafiaja sie jeszcze dobre rzeczy w tym segmencie, mimo tego upadku:)
house w wymiarze zza oceanu, czyli z dużą domieszka jazzu i funky,grana w fajnym stylu, w niejednym kawalku slychac jakies saksofony i trabki i te wokale[lekko przyspieszone:)]
plyta z roku 2004 no i niezle graja, niezle, z bardzo przyjemnym bitem(wszczegolnie w kawalkach 10/11/12/13/14/cd2
 
 
mathef


Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2003
Posty: 54
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 8:20 pm   

Kelley Polar - Love Songs Of The Hanging Gardens
bardzo ładne elektryczności plus smyczki - odkrycie właściwie dzisiejsze

pozdrawiam
 
 
 
pepo
Ciufakers


Dołączył: 04 Kwi 2003
Posty: 236
Skąd: iną:D
Wysłany: Czw Gru 08, 2005 1:37 am   

he, a teraz cos z innej beczki:)
super_girl_and_romantic_boys
moze niektorzy znaja ta grupe, powstała na fali mody na lata 80
te piosenki brzmia dosc paczesnie jesli chodzi o teksty, takei proste syntezatory itp.
ale cos dzieki temu w nich jest, cos co powoduje, ze wchodza pod kore mózgową i siedzą
i dziesiaj w nocy mnie zaatakował taki kawałek
"podaj mi" :) tekstowo prosty, ale melodycznie bardzo przyjemny, wręcz zabójczy dla uszu,
skoczny, no jak na wesele czy na impreze srodka:) (i w groncie rzeczy przebija niejedne produkcje popowe)
kawałek na rano jak sie patrzy i na ponury nastrój
takze leci do playlisty:)
[a chętnym moge zaprezentowac bezposrednio:)]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

© www.RadioSAR.pl 2002 - 2006
Mail to radio: sar@radiosar.pl or webmaster: KorKi
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 25